Magnat Primer - Lateksowa farba gruntująca do wnętrz Powiększ do pełnego rozmiaru

Magnat Primer - Lateksowa farba gruntująca do wnętrz

Zastosowanie najnowszych osiągnięć inżynierii chemicznej oraz NANO TECHNOLOGY w połączeniu z wysoką jakością pozostałych komponentów sprawia, że grunt posiada bardzo dobre właściwości kryjące i wypełniające - wyrównuje chłonność i fakturę podłoża, zwiększa wydajność farb nawierzchniowych oraz zapewnia końcowemu wymalowaniu równomierny stopień połysku.

Więcej szczegółów

Przesyłka kurierska już od 16zł. (więcej o kosztach dostawy)
Błękit paryża
  • 2,5 litra


25.5

WŁAŚCIWOŚCI:

  • Wyrównuje chłonność i ujednorodnia podłoże
  • Nie chlapie podczas malowania
  • Łagodny zapach
  • Zwiększa wydajność farb nawierzchniowych
  • Zapewnia „oddychanie” ścian

 

Penetrując podłoże wzmacnia je oraz zwiększa przyczepność farb nawierzchniowych. Ze względu na swoje właściwości polecana jest do pierwszego malowania płyt gipsowo-kartonowych, powierzchni, w których ubytki uzupełniono np. gipsem, pokrytych gładzią szpachlową, a także jako podkład przy przemalowywaniu ciemnego, intensywnego koloru na jasny. Rekomendowana jest szczególnie do stosowania jako grunt pod emulsję lateksową do wnętrz MAGNAT.Przeznaczenie: podkładowe malowanie podłoży cementowych, cementowo wapiennych, gipsowych, gipsowo kartonowych drewnianych i drewnopochodnych, oraz tapet z włókna szklanego użytkowanych wewnątrz pomieszczeń.

SPOSÓB STOSOWANIA:

 

Przygotowanie podłoża – powierzchnia przeznaczona do malowania powinna być trwała, sucha, pozbawiona kurzu i zatłuszczeń. Świeże tynki cementowo-wapienne malować po 4 tygodniach od ich położenia, tynki gipsowe po 2 tygodniach, tzw. „suche tynki” po przeszlifowaniu i odpyleniu. Powłoki farb klejowych, wapiennych, łuszczące się oraz źle przyczepne do podłoża warstwy starej farby - usunąć. Nierówności oraz spękania wyrównać odpowiednią wewnętrzną masą szpachlową ACRYL-PUTZ. Plamy z zacieków wodnych, nikotyny, oleju zamalować farbą Śnieżka ZACIEKI-PLAMY. Podłoża luźno związane, mocno chłonne i skredowane zaleca się zagruntować jeden raz Impregnatem Gruntującym SUPER-DOM.

 

Przygotowanie wyrobu – farbę dokładnie wymieszać ręcznie. W przypadku bardzo chłonnych podłoży dopuszczalne jest rozcieńczenie farby, dodając maksymalnie 10% wody. Nie należy dodawać wapna oraz mieszać z innymi farbami.

 

Malowanie – jedną warstwę farby nałożyć pędzlem, wałkiem lub natryskiem hydrodynamicznym. Farby nawierzchniowe zaleca się nakładać po upływie 4 godzin. Prace malarskie wykonywać w temperaturze podłoża i otoczenia od +10ºC do +30ºC. Po zakończeniu prac malarskich narzędzia umyć wodą.

 

Stosować wyłącznie w dobrze wentylowanych pomieszczeniach. Chronić przed dziećmi. Przechowywać i magazynować w szczelnie zamkniętych opakowaniach. Chronić przed mrozem i nasłonecznieniem.